Projekt Pierwsza Praca

„PROJEKT PIERWSZA PRACA. LEGALNE FORMY ZATRUDNIENIA” to tytuł spotkania ON-LINE, jakie 22 października br. zostało zrealizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Podczas spotkania, specjalistka z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu przybliżyła najważniejsze zagadnienia, związane z legalnymi formami zatrudnienia.

Uczestnikami wydarzenia byli wychowawcy, doradcy zawodowi, pedagodzy oraz uczniowie szkół
z obszaru działania CWRKDiZ w Poznaniu. Łącznie do udziału w spotkaniu zgłosiło się 250 osób. Były to zarówno zgłoszenia indywidualne jak i grupowe, gdzie po drugiej stronie monitora spotkanie śledziły całe klasy, licznie zgromadzonych uczniów.

Spotkanie było również odpowiedzią na potrzeby szkół ponadpodstawowych z obszaru działania CWRKDiZ w Poznaniu, jakie zostały nam przekazane podczas konferencji „Hybrydowo – Zawodowo” Wyzwania i potrzeby Szkół w zakresie kształcenia zawodowego, która odbyła się 5 lutego br. Przekazywanie uczniom wiedzy z obszaru podejmowania pierwszej pracy jest niezwykle istotne w procesie przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy.

Dziękujemy prelegentce oraz uczestnikom za liczny udział w spotkaniu. 

Wielkość czcionki
Kontrast