odkryj swoje uzdolnienia

W wyborze zawodu ważnym elementem jest określenie m.in. własnych cech charakteru, czy osobowości. Odkryjesz je, obserwując podejście do siebie, pracy oraz innych ludzi. Przejawiają się one w Twoim zachowaniu i czynnościach, które na co dzień wykonujesz.
Przykładowo, jeśli jesteś bardzo dokładny, to szybciej odnajdziesz się w zawodach wymagających dużej precyzji niż ktoś dla kogo cechy te nie mają większego znaczenia.
Jesteś jak Steve Jobs, Barack Obama, a może Królowa Elżbieta II? Dlaczego w taki a nie inny sposób wykonujesz konkretne czynności? Dlaczego znajomi mają inne spojrzenie na sprawy, które są dla ciebie oczywiste? Test osobowości, pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie, jak również osoby z najbliższego otoczenia. Podpowie Ci również jakie ścieżki zawodowe powinieneś rozważyć kierując się swoim typem osobowości.
Czerwony, żółty, niebieski, czy biały? Co oznacza każdy z kolorów i którym z nich jesteś? Przejdź test i określ swój typ osobowości.
Wartości to podstawowe kryterium, jakim kierujemy się w kształtowaniu naszych postaw społecznych. Są one źródłem motywacji i osobistych działań w zdobyciu tego na czym nam najbardziej zależy.
  • Lubisz pomagać innym? Angażujesz się w życie szkoły (samorząd, akcje charytatywne, wolontariat)?
  • Czy istotne są dla Ciebie relacje z innymi a może niezależność?
  • Co Cię motywuje do nauki lub pracy?
Znając swój system wartości i oczekiwań możesz wybrać zawody, które dadzą Ci satysfakcję
Chętniej pracujesz z ludźmi, przedmiotami czy danymi? Sprawdź jaka aktywność zawodowa dominuje u Ciebie. Na podstawie wyników zastanów się jaki zawód da Ci satysfakcję.
Temperament to zbiór cech charakterystycznych dla danej osoby. Jedni potrafią długo wykonywać monotonne zajęcia, innych po minucie dopada zniecierpliwienie i zniechęcenie. Jedni potrzebują ludzi wokół siebie, inni samotności. Różnice w reagowaniu na te same bodźce związane są właśnie z temperamentem.
Sangwinik, melancholik, choleryk czy flegmatyk? Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, jakie cechy najbardziej Ciebie charakteryzują, obejrzyj materiał filmowy, zrób test i poznaj swój temperament!