STREFA ROZRYWKI – QUIZY

„Kreatywne dzieciaki” 4. Rozdanie

Plakat do konkursu kreatywne dzieciaki

Zapraszamy kolejny, czwarty raz, wszystkie dzieci, które ukończyły 5 lat oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej (klasy 0-3) do udziału w Grze pt. „Kreatywne dzieciaki” 4. Rozdanie.

Zadaniem uczestników jest stworzenie dowolną techniką plastyczną pracy przedstawiającej swój wymarzony, przyszły zawód.

Pierwszych 30 Uczestników Gry otrzyma zestaw ciekawych, kolorowych upominków. O jego uzyskaniu decyduje termin przesłania pracy plastycznej oraz spełnienie założeń przedstawionych w Regulaminie Gry. 

Prace może zgłosić rodzic/ opiekun prawny oraz nauczyciel/ wychowawca do 10 maja 2023 roku.

Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci z subregionu działań CWRKDiZ w Poznaniu, tj. miasta Poznańi powiatów: gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, średzkiego, śremskiego, szamotulskiego, wolsztyńskiego i wrzesińskiego.

UCZEŃ W AKCJI III Edycja                  „HYBRYDOWO – ZAWODOWO”

Tegoroczny Konkurs Fotograficzny UCZEŃ W AKCJI zorganizowany był pod hasłem „HYBRYDOWO – ZAWODOWO”.
Zadaniem uczniów szkół ponadpodstawowych było przygotowanie prac konkursowych, które przedstawiają  proces i efekty nauki w wybranym zawodzie. 
Podczas ostatniej, III edycji konkursu nadesłano 82 prac konkursowych.
Poniżej nagrodzone i wyróżnione prace.

Quiz „Zawodowy Matrix”

Quiz „Zawodowy Matrix” skierowany jest do uczniów 7. i 8.  klas szkół podstawowych. Pierwsza gra przeprowadzona została 2.10.2020 roku podczas Nocy Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów”.
Za pomocą specjalnie wygenerowanego kodu uczniowie logują się na platformie www.quizizz.com i w czasie rzeczywistym udzielają odpowiedzi na kolejne, losowo pojawiające się pytania. Na końcowy wynik składa się ilość poprawnie udzielonych odpowiedzi oraz czas wykonania zadania.

„Kreatywne dzieciaki

– Zawodowo”

Po raz  drugi dzieci przedszkolne i edukacji wczesnoszkolnej zostały zaproszone do udziału w grze edukacyjnej „Kreatywne dzieciaki – Zawodowo” 2.rozdanie. To połączenie nauki z zabawą, podczas której najmłodsi mogli wykonać prace plastyczne zawodów, które znają.
Pomysłowość i kreatywność dzieci spowodowała, że podjęliśmy decyzję o nagrodzeniu wszystkich prac plastycznych małych zawodowców. Kreatywnym dzieciakom serdecznie GRATULUJEMY.
Poniżej przesłane prace.

KREATYWNE DZIECIAKI

18.05-08.06.2020 r.

W grze „Kreatywne dzieciaki” wzięły udział przedszkolaki, które ukończyły 5 lat oraz dzieci klas 0-3 szkół podstawowych. W tej fantastycznej zabawie liczyła się przede wszystkim kreatywność. Dzieci, które samodzielnie wykonały prace plastyczne przedstawiające wybrany zawód rzemieślniczy, otrzymały upominek w postaci ręcznie wykonanej Poduszki – Przytulanki.
Poniżej nagrodzone prace.