wtorek, 21 stycznia, 2025

Akredytacja ERASMUS+

Numer Akredytacji: 2021-1-PL01-KA120-VET-000043778
Okres obowiązywania 1.02.2022 - 31.12.2027
Akredytacja_Erasmus_Certyfikat
Umiejętności i doświadczenie zdobyte w trakcie realizacji wielu działań edukacyjnych, dały zespołowi Pracowników Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu odpowiednie kompetencje do ubiegania się o Akredytację Erasmus+.
Nadrzędnym celem naszego Centrum oraz realizowanych projektów jest wspieranie kształcenia zawodowego. Planujemy stworzyć konsorcjum z 3. szkołami i Centrum jako Partnerem wiodącym (Liderem) do realizacji każdego projektu w ramach Akredytacji. Zakładamy, że w skład poszczególnych konsorcjów będą wchodzić 3 szkoły z subregionu poznańskiego (z 11. powiatów i miasta Poznania).
Cele które chcemy osiągnąć:

     Podniesienie efektywności i atrakcyjności szkolenia zawodowego w szkołach, poprzez                               wzbogacenie 
oferty o praktyki zawodowe uczniów za granicą, zwiększając tym samym
           umiejętności zawodowe uczniów
     Podniesienie konkurencyjności szkół kształcących w zawodach na rynku edukacyjnym poprzez
           zwiększenie ich wymiaru europejskiego, wzbogacając ofertę edukacyjną szkół o możliwość 
           udziału uczniów w praktykach zagranicznych
     Podniesienie i rozszerzenie kompetencji zawodowych nauczycieli oraz specjalistów kształcenia 
           i szkolenia zawodowego szkół Konsorcjów oraz nauczycieli języków obcych
     Podniesienie i rozszerzenie wiedzy i doświadczenia w zakresie zarządzania i realizacji projektów
           praktyk zagranicznych przez CWRKDiZ w Poznaniu
W założeniach wniosku akredytacyjnego w ramach jednego projektu na zagraniczny staż zawodowy ma wyjechać maksymalnie 54. uczniów wraz z opiekunami. W kolejnych 5. latach trwania Akredytacji na staż zagraniczny w ramach tworzonych konsorcjów planowane jest, aby wyjechało 270 uczniów wraz
z opiekunami.
CWRKDiZ w Poznaniu będzie na bieżąco monitorować i prowadzić statystyki dotyczące realizacji planu mobilności przewidzianego na 5 lat.
Szkoły uczestniczące w konsorcjum będą co roku przygotowywać program praktyk dla każdego zawodu na czas 4. tygodniowego stażu zawodowego (mobilności). 
Uczestnicy projektu będą zdobywać kolejne umiejętności zarówno zawodowe jak i językowe, ale też nowe kompetencje, które jeszcze bardziej umocnią naszą młodzież o przynależności do społeczności europejskiej.
Planujemy umożliwić udział w mobilności dla nauczycieli z każdej szkoły partnerskiej w konsorcjum. Będzie to zwiększenie kompetencji oraz doświadczenia w krajach i jednostkach, w których te mobilności będą się odbywały. W okresie 5. lat zaplanowano ok. 45. nauczycieli kształcenia zawodowego oraz nauczycieli języka obcego zawodowego.
Miernikiem jakościowym pracy CWRKDiZ w Poznaniu będzie ocena Raportu końcowego każdego projektu sporządzona przez specjalistów z Narodowej Agencji.