Targi Pracy, Rzemiosła i Edukacji Środa Wlkp. 24.05.2018r.

Przedstawiciele CWRKDiZ w Poznaniu na Targach Pracy Rzemiosła i Edukacji w Środzie Wlkp

Przedstawiciele Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu zawitali dziś do Środy Wielkopolskiej, gdzie w ramach Sejmików Średzkich odbywały się Targi Pracy, Rzemiosła i Edukacji. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Wlkp., Punkt Pośrednictwa Pracy OHP, Cech Rzemiosł Różnych w Środzie Wlkp., Powiat Średzki oraz Miasto i Gminę Środa Wlkp.

Do współorganizacji włączyły się szkoły z powiatu średzkiego: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp., Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp., Zespół Szkół w Nowym Mieście nad Wartą oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Środzie Wlkp. Na ich stoiskach można było poznać ofertę edukacyjną oraz poradzić się w zakresie wyboru przyszłej szkoły czy też zawodu.

Targi w Środzie Wlkp., które organizowane są już od kilku lat, mają również na celu stworzenie warunków do nawiązania bezpośredniego kontaktu firm z potencjalnymi kandydatami do pracy. Dla pracodawców stanowią także dobrą okazję do zaprezentowania oferty przedsiębiorstwa oraz przybliżenia charakteru swojej działalności.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym posiedzeniem Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wlkp., podczas którego wręczono odznaczenia dla osób zasłużonych dla polskiego rzemiosła. Następnie głos zabrali włodarze powiatu oraz gminy: Marcin Bednarz, Starosta Średzki oraz Wojciech Ziętkowski, Burmistrz Miasta i Środy Wlkp. Obaj podkreślali ogromną rolę rzemiosła w powiecie i całej Wielkopolsce.

Kolejnymi punktami Targów były kreatywne prezentacje: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. Uczniowie przedstawiali kierunki kształcenia „z przymrużeniem oka”. Następnie prezentowała się Państwowa Inspekcja Pracy, Straż Pożarna i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Środzie Wlkp. Ta ostatnia przedstawiła Powiatowy Program „Efektywne doradztwo zawodowe w powiecie średzkim”.

Dla Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu była to kolejna okazja do spotkań i rozmów na temat kształcenia zawodowego z pracodawcami, rzemieślnikami oraz przedstawicielami szkół.

Gratulujemy wszystkim organizatorom wspaniałej organizacji Targów i życzymy dalszych sukcesów.