Wizyta w bbw Bildungszentrum Ostbrandenburg GmbH – Frankfurt nad Odrą 14.05.2019r.

Przedstawiciele CWRKDiZ w Poznaniu na konferencji Jakich kadr potrzebuje aglomeracja poznańska

Na zaproszenie Centrum Kształcenia Wschodniej Brandenburgii (bbw Bildungszentrum Ostbrandenburg GmbH) 14 maja 2019r., przedstawiciele Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu wraz z przedstawicielami Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan wzięli udział w spotkaniu dotyczącym realizacji kształcenia zawodowego i działań w ramach orientacji zawodowej.

bbw Bildungszentrum Ostbrandenburg GmbH jest ośrodkiem kształcenia ustawicznego akredytowanym przez Izbę Przemysłowo-Handlową, który specjalizuje się w organizowaniu szkoleń dla 15 zawodów technicznych na terenie Brandenburgii Wschodniej. Służy również pomocą przy wyborze zawodu i praktyk oraz świadczy usługi z zakresu pedagogiczno-socjalnego. Przedsiębiorstwa zatrudniające młodzież na okres kształcenia zawodowego zlecają BBW naukę konkretnych modułów/umiejętności/specjalizacji.

Przedstawiciele Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu zwiedzili bbw Bildungszentrum Ostbrandenburg GmbH oraz uczestniczyli w prezentacji warsztatów BBW.

Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń oraz sformułowania płaszczyzn przyszłej współpracy.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i merytoryczne rozmowy, które będziemy teraz urzeczywistniać.