TOTVET – Training of Tutors and VET professionals for high quality in Work Based Learning and Dual Learning

Dnia 11.10.2019r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie upowszechniające projekt: „TOTVET – Training of Tutors and VET professionals for high quality in Work Based Learning and Dual Learning” – „Zwiększenie kompetencji trenerów i nauczycieli dla wysokiej jakości nauczania w miejscu pracy (WBL) i kształcenia dualnego (DL)” w ramach #ErasmusDays.

#ErasmusDays jest inicjatywą mającą na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Obecni na spotkaniu goście wysłuchali Dyrektora DNiE UMWW – Pani Doroty Kinal, która przedstawiła informacje i działania podejmowane przez poszczególne jednostki w ramach programu Erasmus+. Następnie Dyrektor CWRKDiZ w Poznaniu Mariusz S. Kubiak, przedstawił działania, które zostały podjęte w ramach projektu TOTVET. Uczestnicy dowiedzieli się, iż głównym celem tego projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli i specjalistów kształcenia zawodowego i dualnego odpowiedzialnych za szkolenie VET w miejscu pracy w ramach praktyk zawodowych dla uczniów. Osoby obecne na spotkaniu poznały również główny rezultat projektu TOTVET, jakim jest masowy otwarty kurs online (MOOC) dla 150-200 nauczycieli oraz specjalistów kształcenia zawodowego
w miejscu pracy. Jego celem jest poprawa umiejętności organizowania i prowadzenia kształcenia zawodowego w miejscu pracy.

Mamy nadzieję, iż spotkanie to było okazją do zapoznania się oraz poszerzenia wiedzy z zakresu działań projektowych obejmujących przedstawioną tematykę.

Dziękujemy prelegentom oraz wszystkim uczestnikom za obecność.