Szkolenie w ramach projektu ERASMUS+ Zaragoza

10 grudnia br. rozpoczęło się trzydniowe, spotkanie w ramach projektu
Erasmus + program partnerstwo strategiczne w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego „TOTVET – Training of Tutors and VET professionals for high quality in Work Based Learning and Dual Learning”. Celem spotkania było poznanie zasad korzystania z platformy MOOC (Massive Open Online Course).

Pierwszego dnia uczestnicy szkolenia podjęli rozmowę oraz wspólną wymianę informacji na temat celów, struktury oraz działań edukacyjnych na platformie MOOC. Był to również czas praktycznego poznawania oraz intensywnych ćwiczeń związanych z zasadami korzystania i poruszania się na platformie. W najbliższym czasie specjaliści, którzy zapewniają szkolenia z zakresu kształcenia zawodowego  w środowisku pracy uczniom w ramach praktyk zawodowych, będą mogli poznać i przekonać się o tym jak przydatna i funkcjonalna jest platforma oraz zawarte w niej treści.

Drugi i trzeci dzień szkolenia to czas omawiania i podsumowania już wcześniej przygotowanych przez wszystkich partnerów materiałów szkoleniowych oraz prezentacji, które zostały umieszczone na platformie.

Przed nami kolejny etap intensywnej i wytężonej pracy związanej z projektem na rzecz pracodawców i uczniów szkół zawodowych.