Festiwal Zawodów – 20.11.2019r.

W ramach trwającego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu 20 listopada 2019 r. uczestniczyli w kolejnej,  już siódmej edycji Festiwalu Zawodów, który odbył się w Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych, uczniów ostatnich klas zasadniczych szkół zawodowych, technikum oraz liceum z całego powiatu grodziskiego oraz okolic.

Festiwal Zawodów w Grodzisku Wielkopolskim cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno pracodawców jak i uczniów. W tym roku wydarzenie przyciągnęło 50 wystawiających się zakładów pracy, ok. 200 uczniów klas IV technikum i liceum oraz ok. 600 uczniów szkół podstawowych.  

W ramach preorientacji zawodowej na wydarzeniu pojawiła również liczna  grupa przedszkolaków. Dla części z nich pracownicy CWRKDiZ w Poznaniu przeprowadzili warsztaty „Piotruś Zawodowiec” na których dowiedzieli się m.in. czym zajmuje się fryzjer, krawcowa, czy piekarz.

Doradcy zawodowi CWRKDiZ w Poznaniu przeprowadzili również indywidualne konsultacje dla młodzieży z zakresu doradztwa zawodowego.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przedstawienie bogatej oferty kształcenia zawodowego oraz technicznego w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Równie istotne jest zachęcenie młodzieży do poszukiwania zarówno nowych jak
i tradycyjnych zawodów, które proponowane są na lokalnym rynku pracy. Należy również dodać, iż to niezwykłe wydarzenia ma również za zadanie wskazać młodzieży kierunki edukacji, które umożliwią znalezienie zatrudnienia na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.