TARGI EDUKACYJNE W POZNANIU 6-8.03.2020 r.

6-8 marca 2020 roku odbyły się w Poznaniu Targi Edukacyjne, organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: #KreaTYwni.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele odwiedzający tegoroczne stoisko targowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego, na którym wystawiały się Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego (CWRKDiZ), mieli możliwość zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną szkół zawodowych i technicznych oraz instytucji z obszaru Wielkopolski.

Na stoisku Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego uczniowie korzystali z indywidualnych rozmów z doradcami zawodowymi. Przedstawiano im możliwe wybory ścieżki kształcenia zawodowego w oparciu o indywidualne kompetencje. Po wizycie w naszym, targowym punkcie konsultacyjnym uczniowie wracali wzbogaceni o świadomość dostępności źródeł z których mogą pozyskać informacje edukacyjne i materiały promocyjne.

Jednym z ważniejszych działań, w jakie zaangażowani byli uczniowie klas 7 i 8 na stoisku CWRKDiZ była Gra Targowa pt.: ”Kreatywnie w przyszłość”. W tym roku Gra Targowa nawiązując do hasła przewodniego #KreaTYwni zmieniła formułę. Uczestnicy korzystali z urządzeń mobilnych odpowiadając na 15 pytań z zakresu szkolnictwa branżowego, technicznego, doradztwa zawodowego oraz wiedzy na temat Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Uczniowie, którzy odpowiedzieli w najkrótszym czasie poprawnie na największą liczbę pytań otrzymali atrakcyjne upominki, które wręczyła Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez CWRKDiZ było „Selfie ze Stefanem”, gdzie uczniowie po zrobieniu zdjęcia umieszczali je na FB. Dla każdego uczestnika przewidziany był upominek. Na stoisku młodzież mogła również uczestniczyć w quizie zawodowym odpowiadając na pytania z zakresu doradztwa zawodowego dzięki czemu świadomość uczniów wzrosła.

Odwiedzający mieli możliwość uczestniczenia w pokazach kulinarnych, pierwszej pomocy organizowanych przez szkoły współpracujące z CWRKDiZ, oraz eksperymentach naukowych prowadzonych przez Klub Młodego Odkrywcy.

Na targach można było również udzielić wsparcia podopiecznych Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko w Złotowie biorąc udział w akcji „Ścigamy się i pomagamy”, przez kręcenie kilometrów na rowerach stacjonarnych. Przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego aktywnie wsparli tą inicjatywę.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja Targów Edukacyjnych przyniesie uczestnikom równie dużo informacji z obszaru edukacji i zwiększy się świadomość młodego społeczeństwa przy wyborze zawodów na rynku pracy.

Do zobaczenia za rok!!!!!