Spotkanie z Mistrzem Świata

Spotkanie z Mistrzem Świata

11 kwietnia 2022 r. UCZNIOWIE KSZTAŁCĄCY SIĘ W ZAWODZIE FRYZJERA MIELI MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W SPOTKANIU Z MISTRZEM ŚWIATA, MISTRZEM EUROPY, MISTRZEM POLSKI WE FRYZJERSTWIE – TOMASZEM DRABEM.

Spotkanie zorganizowane w ramach współpracy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego
i Zawodowego w Poznaniu z przedstawicielami środowiska rzemieślniczego odbyło się na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Międzychodzie. Dyrektor Zespołu Szkół, Ewa Kulas-Doroba przywitała Gościa oraz młodzież uczestniczącą w spotkaniu. W wydarzeniu uczestniczył również Mariusz S. Kubiak, Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Spotkanie z Tomasz_Drab11042022_1

Tomasz Drab przedstawił krótką prezentację, w której omówił ścieżkę edukacji w zawodzie i krótki rys drogi do kariery na przestrzeni ostatnich 12 lat swojego życia zawodowego. Zatrzymał się na slajdzie o treści „Marzenia się spełnia”, który przyświecał całemu spotkaniu. Mistrz Fryzjerstwa zwrócił uwagę na fakt, iż nawet najmniej istotne doświadczenia, mogą wpłynąć na przebieg drogi zawodowej. Zachęcał młodzież do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.

W trakcie spotkania młodzież miała możliwość zapoznania się z kunsztem fryzjerskim poprzez samodzielne wykonanie fryzur oraz zastosowanie preparatów dedykowanych poszczególnym uczesaniom. Nie obyło się bez pytań, ciekawostek.

Mamy nadzieję, że działania tego typu pomogą młodzieży Szkół ponadpodstawowych w poszerzaniu wiedzy merytorycznej i praktycznej, a tym samym wesprą uczniów w zbliżających się egzaminach czeladniczych, przed którymi stoją.
Dziękujemy serdecznie Dyrektor Ewie Kulas-Dorobie i Agnieszce Pospiesznej oraz całemu Zespołowi Szkół Nr 2 w Międzychodzie za możliwość zorganizowania spotkania w przemiłej atmosferze.