sobota, 20 kwietnia, 2024
Bez kategorii

5-lecie powstania CWRKDiZ w Poznaniu

5-lecie powstania CWRKDiZ w Poznaniu
MAGIA JUBILEUSZU

13.05.2022 r. świętowaliśmy 5-lecie powstania naszej Jednostki. Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Rościszewskiej – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 w Poznaniu, Jubileusz odbył się w jego przepięknych, zrewitalizowanych i zielonych przestrzeniach.
Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych Gości.
Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez obecności Pani Pauliny Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Pani Doroty Kinal Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Jubileusz poprowadził Pan Mariusz Kwaśniewski – dziennikarz radiowy, Inspektor ds. komunikacji społecznej CIR.
Całe spotkanie zostało nagrane dzięki uprzejmości Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 (Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020). Podziękowania należą się również Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu za pomoc w doposażeniu oraz wsparcie techniczne podczas organizacji wydarzenia.
Część oficjalną wydarzenia rozpoczął Pan Mariusz S. Kubiak – Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Podczas swojego wystąpienia przywitał obecnych Gości i podziękował za tak liczne przybycie. Nie zabrakło wzruszeń i serdecznych gestów.
W kolejnej części Jubileuszu uczestnicy mogli wysłuchać przemówień: Pani Małgorzaty Rościszewskiej, Pani Pauliny Stochniałek oraz Pani Doroty Kinal, które również miały przyjemność podziękować uczestnikom za tak liczne przybycie. Dodatkowo przedstawicielki UMWW wskazały na pozytywny wpływ kształcenia zawodowego w budowanie nowoczesnej, rzemiosłem stojącej Wielkopolski.
Kolejną istotną częścią Jubileuszu CWRKDiZ w Poznaniu był wykład Pani dr hab. Aleksandry Kaniewskiej-Sęby pt. „Budowanie wizerunku szkoły w mediach społecznościowych – wyzwania, dobre praktyki, inspirujące przykłady”. Podczas prelekcji zostały podjęte m.in. tematy związane ze zmianami pokoleniowymi i sposobem komunikacji oraz metodami dotarcia do młodzieży poprzez social media.
Po części merytorycznej Goście Jubileuszu zostali zaproszeniu do udziału w Quizie. Przy pomocy smartfonów odpowiadali na pytania dotyczące najważniejszych inicjatyw CWRKDiZ w Poznaniu. Dla osób, które najszybciej odpowiedziały poprawnie na największą liczbę pytań zostały przewidziane upominki, które wręczył Dyrektor naszej Jednostki.
Kolejnym elementem piątkowego wydarzenia było przedstawienie Zespołu CWRKDiZ w Poznaniu. Uczestnicy mieli możliwość poznania wszystkich osób, które tworzą Jednostkę organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i poprzez swoje działania angażują się w promocję kształcenia dualnego w subregionie poznańskim.
Niezwykle ciekawym punktem programu był również występ iluzjonisty Pana Kuby Walkowiaka, który zaprosił Gości do aktywnego uczestnictwa w atrakcjach.
Następnie Pani Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW złożyły Panu Mariuszowi S. Kubiakowi – Dyrektorowi CWRKDiZ w Poznaniu gratulacje oraz wręczyły prezenty z okazji planowanej zmiany siedzimy Centrum. Również Zespół CWRKDiZ w Poznaniu miał możliwość złożenia swojemu Dyrektorowi podziękowań oraz prezentów z okazji 5-lat Jednostki.
Na zakończenie części oficjalnej czekała słodka niespodzianka – Tort Jubileuszowy.
Za oprawę kulinarną wydarzenia zadbała Cukiernia Pawlova Mistrza Świata w cukiernictwie Pawła Mieszały i Resort Park Piotrowice Catering. Dodatkowo obsługę cateringową wspomogli uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Poznaniu.
Goście mieli możliwość złożenia życzeń oraz podziękowań za dotychczasową współpracę Panu Mariuszowi S. Kubiakowi – Dyrektorowi CWRKDiZ w Poznaniu oraz całemu Zespołowi. Po części oficjalnej Jubileuszu miało miejsce wiele nieoficjalnych już rozmów na temat kolejnych wspólnych inicjatyw.
Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i świętowanie naszego 5-lecia.