Targi Edukacyjne 2023

Za nami 27. Targi Edukacyjne, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Wielkopolski pociąg do edukacji”. Organizatorami wydarzenia byli: Departament Edukacji i Nauki UMWW i Grupa MTP. Patronatem Honorowym wydarzenie objęli: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

W ramach Targów odbyły się bezpłatne warsztaty i wykłady, skierowane do uczniów, rodziców i opiekunów, a także nauczycieli. Tegoroczny program obfitował w oferty edukacyjne blisko 150. placówek oświatowych. Na stoisku CWRKDiZ w Poznaniu odbywały się pokazy zawodowe ze specjalistami różnych dziedzin. I tak w piątek odwiedziła nas koordynatorka projektu Laboratoria Przyszłości Paulina Mania, prezentując techniki druku 3D, prowadząc z zainteresowanymi rozmowy na tematy nowej technologii oraz robotyki, czy sztucznej inteligencji.

W ramach Targów odbyły się bezpłatne warsztaty i wykłady, skierowane do uczniów, rodziców i opiekunów, a także nauczycieli. Tegoroczny program obfitował w oferty edukacyjne blisko 150. placówek oświatowych. Na stoisku CWRKDiZ w Poznaniu odbywały się pokazy zawodowe ze specjalistami różnych dziedzin. I tak w piątek odwiedziła nas koordynatorka projektu Laboratoria Przyszłości Paulina Mania, prezentując techniki druku 3D, prowadząc z zainteresowanymi rozmowy na tematy nowej technologii oraz robotyki, czy sztucznej inteligencji. W sobotę wspierali nasze Centrum Paweł Mieszała – Mistrz Świata w Cukiernictwie, właściciel cukierni „Pawlova” w Luboniu oraz „Kociaka” w Poznaniu i Marzena Kubiak – założycielka Akademii Rzemiosła Żółta Szpilka wraz z zespołem – specjalistka konstrukcji odzieży, rzemieślniczka. W niedzielny ranek natomiast w szeregi CWRKDiZ w Poznaniu weszli nauczyciele zawodu z Zespół Szkół Budowlano Drzewnych w Poznaniu, Piotr Nowakowski prezentując techniki budowlano-instalacyjne i Wojciech Woźniak – techniki obróbki drewna.

Oderwać się od źródeł edukacyjnych informacji można było biorąc udział w quizach zawodoznawczych, czy przeróżnych atrakcjach przygotowanych dla zwiedzających przez wystawców. Quiz zawodoznawczy pt. „Gra Targowa” cieszył się sporym zainteresowaniem młodzieży. Podsumowując, uznajemy tegoroczne 27. Targi Edukacyjne za udane!