I. Konferencja „Bezpieczna ELEKTROMOBILNOŚĆ – wyzwania dla kształcenia zawodowego”

Za nami I. Konferencja „Bezpieczna ELEKTROMOBILNOŚĆ – wyzwania dla kształcenia zawodowego”

W konferencji połączonej z warsztatami wzięło udział ponad 300 osób (!!!) z czego zdecydowaną większość stanowili uczniowie szkół branżowych i techników z Wielkopolski.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka. Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentowała Pani Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a Powiat Poznański Pan Starosta Jan Grabkowski. Konferencja „Bezpieczna ELEKTROMOBILNOŚĆ – wyzwania dla kształcenia zawodowego” była inicjatywą Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu.

Edukacja przyszłych kadr pracowników przemysłu motoryzacyjnego w tym sektora serwisowego stanowi bardzo ważne wyzwanie nie tylko dla młodych ludzi kształcących się w wielu zawodach, ale również dla kadry dydaktycznej. Kluczowe w tym względzie okazuje się edukowanie w zakresie wysoce specjalistycznej wiedzy technicznej, jak również definiowanie ryzyka związanego z bezpieczeństwem branży e-mobility.

Dziękujemy młodzieży oraz nauczycielom, którzy wzięli udział w konferencji i mieli możliwość pozyskania nowej wiedzy.

Serdeczne podziękowania chcielibyśmy skierować również do wszystkich prelegentów:
Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, STAP Institute, EV Solutions, Firma BASF, Firma SEHON,
EKO Energetyka, Polskie Towarzystwo Ekspertów Dochodzeń Popożarowych, Szkoła Aspirantów PSP
w Poznaniu oraz wystawców: Firma Suski, AMARGO, Volkswagen-Poznan.pl, SPAR, Twinings bez których to wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca. Jest nam niezmiernie miło, że zechcieliście Państwo poświęcić swój czas i aktywnie uczestniczyć w konferencji.

Mamy nadzieję, że wystąpienia i dyskusje, które wywiązały się w trakcie konferencji, będą miały pozytywny skutek i przyczynią się do rozwoju elektromobilności w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia debaty w programie Lustra z udziałem Pana Czesława Kruczka – Zastępcy Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki UMWW, Pana Mariusza Kubiaka – Dyrektora CWRKDiZ w Poznaniu oraz Pana Tomasza Wiśniewskiego – Prezesa Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych.

https://poznan.tvp.pl/73955383/edukacyjne-wyzwania-07112023

oraz do obejrzenia relacji w telewizji WTK z niniejszego wydarzenia.

https://wtk.pl/news/91937-bezpieczna-elektromobilnosc-wyzwania-dla-ksztalcenia-zawodowego