Spotkanie w Starostwie Średzkim 15.12.2017 r.

CWRKDiZ-w-Poznaniu-na-absolutorium-studentów-GSW-Millenium-w-Gnieźnie

Pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego Renata Rasińska oraz Beata Dąbek w dniu 15 grudnia 2017 r. spotkali się  z przedstawicielami Starostwa Średzkiego, wójtami gmin, przedstawicielami Wydziału, Oświaty i Sportu  Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej oraz Dyrektorami Szkół i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej oraz Prezes Zarządu Środa XXI sp. z .o.o.

Przedstawiciele CWRKDiZ w Poznaniu mieli okazję przedstawienia swoich celów, zadań, obszarów i sposobów współpracy z poszczególnymi jednostkami samorządu terytorialnego. Natomiast przedstawiciele starostwa oraz cechu zaprezentowali dobre praktyki w kształceniu branżowym i dualnym oraz doradztwie zawodowym na terenie powiatu średzkiego.

Podczas dyskusji o problemach szkolnictwa branżowego przedstawiciele szkół zwrócili uwagę na brak dostatecznej informacji i zarządzeń dotyczących szkolnictwa branżowego drugiego stopnia. 

Spotkanie zapoczątkowało współpracę Powiatu Średzkiego oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.