Rozpocznij naukę w nowym zawodzie: fryzjer męski – barber

Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu oraz Adam Szulc, znany poznański barber zapraszają absolwentów gimnazjów do nauki w nowym zawodzie: fryzjer męski – barber. Nabór do nowej klasy trwa i cały czas można składać dokumenty.

Na rynku brakuje barberów

Pomysł utworzenia nowego zawodu zrodził z potrzeb rynku, na którym brakuje fryzjerów wyspecjalizowanych w fryzjerstwie męskim. Od kilku lat uczniowie w szkołach zawodowych, a obecnie branżowych, uczą się zarówno fryzjerstwa męskiego jak i damskiego, a te bardzo się od siebie różnią. W ten sposób często brakuję im wyspecjalizowanej wiedzy, ale też umiejętności, które muszą uzupełnić na płatnych kursach lub dopiero podczas pracy zawodowej.

Teoria i praktyka w jednym

Gwarancją jakości kształcenia w nowym zawodzie jest osobiste zaangażowanie się Adama Szulca. To on wymyślił i opracował koncepcję zawodu fryzjera męskiego – barbera, a następnie wspólnie z Grażyną Łakomiec, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu, przekonał do pomysłu Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zgodziło się na uruchomienie nauki nowego zawodu. Poznański barber podjął się również wyzwania, jakim jest nauczanie i napisanie książki, z której uczniowie czerpać będą wiedzę. Co ważne książka ta będzie dla nich bezpłatna.

Do udziału w przedsięwzięciu udało się zachęcić kilkanaście salonów fryzjerskich w Poznaniu, które gotowe są przyjąć przyszłych uczniów na praktykę. Zatem wystarczy zgłosić się do szkoły z chęcią nauki w zawodzie fryzjer męski – barber, a ta pomoże zawiązać kontakt z salonem, który przyjmie uczniów na praktykę.

Gdzie szukać informacji?

Nie pozostaje nic innego jak polecić naukę w nowym zawodzie wszystkim, którzy mają zdolności manualne, wyczucie smaku i wyobraźnię, aby spróbowali swoich sił. Jak podkreśla Adam Szulc zawód ten przynosi dużo satysfakcji, uznania i daje dobrą pracę.

Szczegóły na temat rekrutacji uzyskać można kontaktując się z Zespołem Szkół Odzieżowych w Poznaniu:

Strona www: http://e-zsopoznan.pl/rekrutacja

E-mail: zso@poznan.interklasa.pl

Tel. 61 85 29 692

Aplikować można na pośrednictwem strony: www.nabor.pcss.pl/poznan