TARGI ZAWODÓW W TULCACH – 21.02.2020 r.

W piątek 21 lutego 2020 r. odbyły się  TARGI ZAWODÓW w Tulcach. Była to II edycja  zorganizowana przez Zespół Szkół w Tulcach oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Wydarzenie objął patronatem i uroczyście otworzył Pan Bogdan Kemnitz Wójt Gminy Kleszczewo. Uczestników wydarzenia, przybyłych uczniów oraz wystawców przywitali też organizatorzy wydarzenia Pan Andrzej Szymczak Dyrektor Zespołu Szkół w Tulcach oraz Pan Mariusz S. Kubiak Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

W ramach wydarzenia uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych Zespołu Szkół w Tulcach, Zespołu Szkół w Kleszczewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Ziminie i Bonum Futurum Niepublicznej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół branżowych oraz pracodawców.

Swoją ofertę edukacyjno – zawodową przedstawiły szkoły branżowe z Poznania i Swarzędza:

Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu,

Zespół Szkół Budownictwa nr 1 im. gen. Wł. Andresa w Poznaniu,

Zespół Szkół Komunikacji im. H. Cegielskiego w Poznaniu,

Zespół Szkół Łączności im. M. Kopernika w Poznaniu,

Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu

Zespół Szkół Samochodowych im. inż. T. Tańskiego w Poznaniu,

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich  w Poznaniu,

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. J. Korczaka w Poznaniu,

Zespół Szkół Zawodowych nr 6 im. J. Lelewela w Poznaniu,

Zespół Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca 56 w Poznaniu

oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Swarzędzu.

Nie zabrakło też przedstawicieli Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu oraz  pracodawców współpracujących z CWRKDiZ w Poznaniu: Volkswagen Poznań Sp. z o.o.; Blum Polska Sp. z o.o.; MPK Poznań Sp. z o.o.; PEPCO Poland Sp. z o.o..

Obecni byli także lokalni przedstawiciele zawodów i przedsiębiorców: Pan Adam Kowalewski z Restauracji Bambaryła w Tulcach, Pani Emilia Kupiecka reprezentująca Zakład Fryzjerski damsko-męski w Tulcach oraz Pani Justyna Włodarzyk z saloniku kosmetycznego „Dotyk Piękna”oraz przedstawiciele Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko doradztwa zawodowego CWRKDiZ w Poznaniu. Uczniowie mogli m.in. wziąć udział w Quizie Zawodowym oraz uzyskać informacje ułatwiające dokonywanie świadomego wyboru szkoły; wypełnić kwestionariusz uzdolnień szczegółowych oraz umówić się na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za obecność i aktywny udział w promocji szkolnictwa branżowego.

Zapraszamy za rok na III edycję TARGI ZAWODÓW w Tulcach.