Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 9-13.11.2020 r. to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest podnoszenie świadomości na temat korzyści płynących z kształcenia i szkolenia zawodowego oraz zwiększanie jego atrakcyjności. Motto kampanii brzmi „Odkryj swój talent!”. W ten sposób stara się pokazać, że każda osoba ma cenne talenty oraz, że kształcenie i szkolenie zawodowe może zapewnić obywatelom Europy w każdym wieku praktyczne umiejętności i wiedzę, które pozwolą im odnieść sukces na rynku pracy i w społeczeństwie.

Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest „Kształcenie i szkolenie zawodowe w zakresie transformacji ekologicznej i cyfrowej”, zgodnie z priorytetami Komisji Europejskiej określonymi w strategii „Europejski Zielony Ład” i „Europa na miarę ery cyfrowej”. Ponieważ pandemia koronawirusa w dużym stopniu wpłynęła na wszystkie formy kształcenia i szkolenia, pojawiła się okazja, aby obrać nowe podejście do kształcenia i szkolenia zawodowego, czyniąc je bardziej nowoczesnym, atrakcyjnym, elastycznym oraz istotnym.

Tak jak w poprzednich latach, partnerem wydarzenia jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Program naszych tegorocznych działań