Warsztat przedsiębiorczości

W poniedziałek 7. grudnia rozpoczęliśmy cykl 3-dniowych warsztatów przedsiębiorczości dla uczniów ostatnich klas Szkół Branżowych i Techników.
Warsztaty zostały zorganizowane dla młodzieży, która obecnie poszukuje swojego miejsca na rynku pracy.

Spotkania on-line pt. „Dlaczego to Ty masz u nas pracować?” prowadziła nasza koleżanka z zespołu Doradców zawodowych Małgorzata Waszczuk-Szynka.

W pierwszych zajęciach uczestniczyła Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim.
W drugim warsztacie, który zrealizowaliśmy w dniu 8. grudnia wzięli udział uczniowie ostatnich klas Branżowej Szkoły I stopnia w Buku, natomiast trzeci, ostatni warsztat z tego cyklu odbył się 11. grudnia. Uczestnikami byli uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Międzychodzie.
Młodzież przygotowująca się do wejścia na rynek pracy, miała możliwość poznania najważniejszych informacji dotyczących napisania profesjonalnego CV oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Uczniowie mieli również okazję do tego, aby poznać sposoby oceny swojego CV i samej rozmowy o pracę z perspektywy rekrutera.
Łącznie w trzech dniach spotkań uczestniczyło 1️⃣6️⃣4️⃣ uczniów wraz z Dyrektorami szkół, wychowawcami, nauczycielami zawodu i opiekunami praktyk.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w spotkaniach.