Warsztaty „Zawodowiec na drodze” październik 2017 r.

Przedstawiciele CWRKDiZ w Poznaniu na otwarciu Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu

Od października 2017 roku rozpoczęliśmy cykl spotkań w formie warsztatów z uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, pod wspólnym tytułem „Zawodowiec na drodze”  . Doradca zawodowy oraz psycholog odwiedzają uczniów w ich Szkołach, a także przyjmują klasy w siedzibie Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Celem prowadzonych warsztatów jest poznanie i poszerzenie własnego potencjału zawodowego wśród uczniów obecnych na warsztatach, wzmacnianie ich mocnych stron osobowości, ćwiczenie komunikacji interpersonalnej, wyznaczanie sobie drogi do osiągania celów oraz doskonalenie umiejętności podejmowania decyzji. Podczas spotkania z uczniami przeprowadzane jest badanie predyspozycji zawodowych. Ponadto młodzież pracuje metodami warsztatowymi, ucząc się oraz rozwijając poprzez gry i zabawy. W trakcie warsztatu podejmujemy również rozmowy dotyczące wyboru ścieżki edukacji, rozważamy możliwość podjęcia nauki w szkole branżowej, technikum i liceum.

Do tej pory odwiedziliśmy szkołę w Obornikach, a u siebie gościliśmy uczniów z Suchego Lasu. Wkrótce widzimy się z młodzieżą z Wierzonki, Kobylnicy, Wronczyna, Iłówca, Kleszczewa i Daszewic. Spotkania planowane są na cały rok szkolny 2017/2018.

Jeśli chcesz zorganizować podobne warsztaty z doradcą zawodowym dla swojej klasy, skontaktuj się z nami.

Serdecznie zapraszamy!

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu