Promocja pracy rzemieślników na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Poznaniu – 11.12.2017 r.

Przedstawiciele CWRKDiZ w Poznaniu na warsztatach ZiP-ZaP

W Poznaniu w dniach od 18 listopada do 22 grudnia odbywa się Betlejem Poznańskie, które wprowadza mieszkańców Poznania i okolic w świąteczny nastrój. Jarmark jest okazją dla Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu do promowania prac rzemieślników. Wśród ponad 40 wystawców z Poznania można zobaczyć także wystawców z całej Europy.

W strefie Rzemiosła i Rękodzieła znaleźć można zarówno wyroby metalowe robione w kuźni, jak również wyroby drewniane, nie tylko ozdoby ale także przedmioty codziennego użytku. Na jarmarku można kupić ręcznie robione wyroby hafciarskie, tkackie, garncarskie czy witraże. Wśród słodkich upominków znaleźć można wyroby czekoladowe oczywiście w kształcie mikołajów, jak i niesamowite wyroby w kształcie narzędzi.

Strefa Garmażeryjna to stoiska, na których prezentują się piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wędlin czy naturalnych soków, dżemów, win. Stoiska gastronomiczne przyciągają zapachem chleba posmarowanego smalcem ze skwarkami, kiszonych ogórków, marynowanych grzybów i innych różnorodnych smakowitych potraw regionalnych.

Prezentacja wyrobów rękodzieła artystycznego i ludowego, rzemiosła oraz produktów spożywczych wyrabianych metodami tradycyjnymi jest okazją do promowania rzemiosła stąd na stronie Centrum w galerii można zobaczyć bogatą fotorelację z tego wydarzenia. W czasie trwania jarmarku mieliśmy również okazję do zapoznania się z rzemieślnikami i umówienia się na kolejne wizyty w ich miejscach pracy.