20 lat działalności firmy VELUX w Gnieźnie – 21.06.2018r.

CWKRDiZ-w-Poznaniu-na-jubileuszu-firmy-Velux-w-Gnieźnie

Mariusz S. Kubiak, Dyrektor CWRKDiZ w Poznaniu gościł dziś w Gnieźnie, gdzie w imieniu Pani Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego uczestniczył w uroczystości 20-lecia działalności w tym mieście producenta stolarki okiennej – firmy VELUX.

Duński koncern zajmuje się produkcją okien dachowych od 1942 r., natomiast zakład produkcyjny w Gnieźnie powstał w 1998 r. Przedsiębiorstwa nie da się nie zauważyć, zajmuje ono bowiem powierzchnię ok. 75 tysięcy metrów kwadratowych, czyli tyle co 10 boisk piłkarskich. Pozwala to osiągać wysoki poziom produkcji, na którą składa się praca ok. 700 osób. Firma produkuje głównie na eksport, który trafia do Francji i Niemiec, ale również na rynek innych państw z całej Europy.

Firma VELUX prowadzi szerokie działania społeczne na rzecz społeczności, w której realizuje swoją działalność. Projekty firmy skierowane są m.in. do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Polityka firmy w sferze odpowiedzialności społecznej biznesu pozwalają na stwierdzenie, że sfera biznesowa potrafi wspierać i dzielić się wypracowanym kapitałem.

Rosnący popyt na okna firmy VELUX, skutkuje ciągłym rozwojem przedsiębiorstwa, a co za tym idzie również potrzebami kadrowymi. Obecnie zakład poszukuje pracowników na stanowiska: operator maszyn oraz mechanik, elektromechanik i magazynier. Jak podkreślają przedstawiciele firm, zależy im na tym, aby kandydaci do pracy przede wszystkim mieli chęci i chcieli pracować. Jest to warunek konieczny, który wystarczy przy aplikowaniu na stanowiska produkcyjne. Co do mechaników i elektromechaników, firma oczekuje kwalifikacji technicznych.

Podobnie jak inne zakłady produkcyjne, również VELUX odczuwa brak na rynku rąk do pracy. Tym samym firmie podobnie jak CWRKDiZ w Poznaniu zależy na kształceniu przyszłych fachowców. Udział w uroczystości był okazją do podjęcia pierwszych rozmów na temat ewentualnej współpracy między firmą a Centrum.