Przygotowawcza wizyta w Siegmundsburger 15-18 września 2018r.

Wizyta przedstawicieli CWRKDiZ z Poznania w Siegmundsburger w Turyngii

CWRKDiZ w Poznaniu podejmuje kolejną inicjatywę związaną z organizacją mobilności uczniów w ramach programu Erasmus+. Pierwsze spotkanie z przedstawicielami z Niemiec odbyło się w Poznaniu 10 lipca br.

Tym razem gościliśmy w Siegmundsburger w Turyngii. Uczestniczący w wizycie przedstawiciele CWRKDiZ w Poznaniu, przedstawiciele szkół oraz przedstawiciele rodziców i przedsiębiorców mieli okazję do odwiedzenia miejsc przyszłych praktyk i porozmawiania z uczniami z Polski i Węgier odbywającymi w tym czasie praktyki w Niemczech organizowane przez Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH.

Trzydniowe intensywne szkolenia i rozmowy były możliwością poznania partnera Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH oraz omówienia organizacji przyszłych praktyk, jak również podziału ról w tworzonym na ten cel konsorcjum, którego CWRKDiZ w Poznaniu będzie koordynatorem.
Efektem końcowym było opracowanie harmonogramu wspólnej pracy przy konstruowaniu wniosku w ramach Erasmus+ 2019 i projektów Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W delegacji ze strony polskiej uczestniczyli przedstawiciele CWRKDiZ w Poznaniu oraz przedstawiciele szkół: Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu na Golęcinie oraz Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie.

Cieszymy się, że spotkanie zaowocowało podjęciem prac nad kolejnym projektem wymiany uczniów, który ze względu na specyfikę trzech różnych partnerskich szkół będzie dla CWRKDiZ w Poznaniu nowym wyzwaniem. – Jak zawsze podchodzimy do tego z optymizmem.

Mamy nadzieję na owocną współpracę ze szkołami i partnerem z Niemiec podczas przygotowywania wniosku, czego efektem ma być umożliwienie uczniom z tych szkół zdobycie dodatkowych umiejętności językowych i zawodowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie