Powiatowe Targi Pracy oraz Festiwal Zawodów – Szamotuły 21.03.2018 r.

Przedstawiciele CWRKDiZ w Poznaniu na Powiatowych Targach Pracy i Festiwalu Zawodów w Szamotułach

W dniu 21.03.2018 r. gościliśmy w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach. W hali Nałęcz przy ZS nr 3 odbywały się XIII Powiatowe Targi Pracy pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza, organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach oraz Zespół Szkół nr 2   i nr 3 w Szamotułach.

Celem Targów było podniesienie poziomu życia społeczności lokalnej poprzez aktywizację zawodową oraz poprawa dostępu do informacji o perspektywach zdobycia wykształcenia przez młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną, a także wspieranie rozwoju nowych miejsc pracy oraz stworzenie płaszczyzny komunikacji pomiędzy absolwentami szkół średnich a pracodawcami.

Imprezą towarzyszącą Targom był zorganizowany przez Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja Festiwal Zawodowców przy współudziale Zespołu Szkół nr 2 z Szamotuł  oraz Zespołu Szkół nr 1 i 2 z Wronek. Do udziału w festiwalu włączyły się także firmy z branż: samochodowej, stolarskiej, wykończenia wnętrz oraz fryzjerskiej. Młodzież mogła wykonać praktyczne czynności związane z prezentowanymi zawodami. Celem festiwalu było promowanie szkolnictwa zawodowego oraz ułatwienie uczniom gimnazjów oraz szkół podstawowych wyboru zawodu.

Dla Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu była to kolejna okazja do zacieśnienia współpracy oraz nawiązania nowych kontaktów ze szkołami i przedsiębiorcami w powiecie szamotulskim.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych Targów i Festiwalu zawodów i życzymy kolejnych sukcesów.

Relacja z targów dostępna tutaj  https://www.youtube.com/watch?v=9Z90fXQ3mVM&feature=player_embedded