Warsztaty dla dzieci w CIR w Poznaniu – 19.11.2018r.

Doradcy zawodowi CWRKDiZ w Poznaniu współprowadzą warsztaty dla dzieci

9 listopada br. w Ramach współpracy Centrum Inicjatyw Rodzinnych z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu odbyły się kolejne warsztaty łączące projekt CIR „Czytam i czuję” z inicjatywą „Piotruś Zawodowiec” CWRKDiZ w Poznaniu.

Tym razem gościem specjalnym warsztatów była Pani Monika Nowicka – specjalista Wydziału Oświaty Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, która przeczytała dzieciom książkę pt. ”Zawody czyli kim możesz zostać” Agnieszki Nożyńskiej.

Dzieci miały szanse poznać m.in. zawód piekarza, drukarza, florysty, czy krawca.

Doradcy zawodowi CWRKDiZ w Poznaniu współprowadzą warsztaty dla dzieci

Druga część spotkania została przeprowadzona przez doradcę zawodowego z CWRKDiZ w Poznaniu. Dzieci opowiadały między innymi jaki jest ich wymarzony zawód i czym chciałyby zajmować się w przyszłości. Największą popularnością cieszył się zawód fryzjera, policjanta oraz krawcowej.

Dodatkowo przedszkolaki rozpoznawały atrybuty, które związane były z wykonywaniem konkretnej profesji. Chętnie brały również udział w zabawie „Prawda czy Fałsz” oraz w zabawach ruchowych.

Doradcy zawodowi CWRKDiZ w Poznaniu współprowadzą warsztaty dla dzieci

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty z preorientacji zawodowej dla najmłodszych.

Wielkość czcionki
Kontrast