Seminarium “Nauka w rzemiośle szansą na sukces zawodowy”

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu organizatorem seminarium „Nauka w rzemiośle szansą na sukces zawodowy” 2.04.2019r.

CWRKDiZ w Poznaniu na seminarium w WIR w Poznaniu

Dnia 2.04.2019 Mariusz S. Kubiak Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz zespół doradców zawodowych wzięli udział w Seminarium „Nauka w rzemiośle szansą na sukces zawodowy”, organizowaną przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu seminariów organizowanych w Koninie, Poznaniu, Kaliszu i Lesznie. Ich tematyka poświęcona była branżowemu kształceniu zawodowemu w modelu dualnym. W seminarium wzięli udział m.in. doradcy zawodowi, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz instytucji zajmujących się promowaniem nauki w rzemiośle.

Podczas seminarium Tomasz Wika – Dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu wyjaśnił na czym polega istota dualnego systemu kształcenia zawodowego. Następnie Iwona Derda przedstawiła zawody, w których można zdobyć kwalifikacje rzemieślnicze oraz informacje z zakresu zasad i warunków odbywania przygotowania zawodowego.

W drugiej części spotkania Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz doradca zawodowy Ewelina Jedwabny zaprezentowali działania Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Po zakończeniu seminarium ich uczestnicy otrzymali zaświadczenia oraz materiały informacyjne pomocne w dalszej pracy doradczej.

Serdecznie dziękujemy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej za dotychczasową współpracę oraz możliwość wzięcia udziału w seminarium. Spotkanie to było cenną okazją do usystematyzowania oraz uzupełnienia informacji z zakresu kształcenia zawodowego w systemie dualnym.