Targi Kariery w Opalenicy 8.03.2018 r.

Przedstawiciele CWRKDiZ w Poznaniu na Targach Kariery w Opalenicy

8 marca 2018 r. pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu uczestniczyli w Targach Kariery „Absolwent 2018” zorganizowanych przez Zespół Szkół w Opalenicy. Targi skierowane były do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a ich celem było przedstawienie ofert dotyczących kierunków kształcenia oraz dostarczenie szczegółowych informacji zawodowych. W targach uczestniczyły przedsiębiorstwa i instytucje popularyzujące kształcenie zawodowe oraz uczelnie.

Dla Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu udział w targach był okazją do kolejnego bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i szkołami oraz zaprezentowania oferty jednostki w zakresie doradztwa zawodowego, jak również innych działań na rzecz promocji  i upowszechniania kształcenia zawodowego.

Dzięki takim działaniom organizowanym przez szkoły oraz uczestnictwa jednostek związanych z rynkiem pracy w tym naszego Centrum, zmienia się świadomość młodzieży wybierającej kolejny etap ścieżki edukacyjnej, a w następstwie kolejnych lat ścieżki kariery zawodowej.