Święto Chleba i Sera z doradztwem zawodowym

Pracownicy CWRKDiZ w Poznaniu na święcie Chleba i Sera w Kaźmierzu

Korzystając z zaproszenia firmy Hochland Polska pracownicy CWRKDiZ w Poznaniu 26 sierpnia br. gościli w Kaźmierzu (powiat szamotulski) na Święcie Chleba i Sera, gdzie w strefie doradztwa zawodowego służyli fachową poradą i edukowali poprzez zabawę.

Święto Chleba i Sera to lokalny festyn, współorganizowany przez firmę Hochland Polska. Na dwa dni (25.08. i 26.08.) boisko przy ul. Gimnazjalnej zamieniło się w miejsce, gdzie królowały przeróżne przysmaki z serem i chlebem w roli głównej. Można było też  posłuchać muzyki na żywo, spróbować swoich sił w warsztatach kulinarnych, dowiedzieć się więcej o recyklingu i ekologii.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano również strefę doradztwa zawodowego. W niej zarówno młodsi, jak i starsi mogli porozmawiać z doradcą zawodowym, wziąć udział w konkursie i poznać możliwości rozpoczęcia kariery w firmie Hochland Polska.

Nasze stoisko cieszyło się ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników, gdzie przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. Dzieci mogły kreatywnie spędzić czas kolorując obrazki przedstawiające zawody, biorąc udział w quizach dotyczących zawodów lub rozmawiając nt. wymarzonej pracy. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Naszych doradców zawodowych odwiedziła także młodzież chcąca dowiedzieć się czegoś więcej o możliwościach zdobycia odpowiednich dla siebie zawodów w swoim regionie, a także uczniowie, którzy dopiero zaczynają zastanawiać się nad wyborem szkoły.

Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko bardzo dziękujemy za mile spędzony czas a firmie Hochland Polska za możliwość prezentacji naszego Centrum mieszkańcom powiatu szamotulskiego.